Jam-Warez

Найпопулярніші статті


Студенти просять президента та прем’єра відмовитися від легалізації корупції в українських вишах

Розмістив: Admin | Переглядів: [144] | Коментарі [0] | 30 квітня 2009
Не допустити легалізацію корупційних дій у вищих навчальних закладах, зокрема змушування студентів до “добровільних” додаткових занять, повне закриття для українців “європейського виміру вищої освіти”, зокрема зменшення мобільності, легалізацію поборів за студентські квитки і захист дисертацій тощо, - йдеться у листі понад 50 представників органів студентського самоврядування, молодіжних громадських організацій та студентських профспілок з 17 регіонів України, адресованих Президенту та Прем’єр-міністру України.

Студенти просять стати на захист їх інтересів та не допустити розширення переліку платних послуг у сфері вищої освіти, залишивши освіту доступною, призупинивши дію Постанови КМУ №369, як такої, що суперечить 53 статті Конституції України та статті 4 Закону України “Про вищу освіту” (відповідно до них громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту).

Щойно, 24 квітня 2009 року, стало відомо про ініціативу Уряду, звернення підписали студенти близько 40 українських вишів, зокрема Донецького національного технічного університету, Державного університету інформатики і штучного інтелекту (м. Донецьк), Національного університету “Львівська політехніка”, Львівського національного аграрного університету, Українського католицького університету, Львівського державного інституту новітніх технологій і управління, Львівської національної академії мистецтв (м. Львів), Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (м. Київ), Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ), Харківського національного економічного університету (м. Харків), Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, Полтавського національного технічного університету, Полтавської державної аграрної академії (м. Полтава), Луганського національного університету ім. Т.Г.Шевченка (м. Луганськ), Сумського національного аграрного університету, Сумського державного університету (м. Суми), Одеського державного екологічного університету (м. Одеса), Державної льотної академії України (м. Кіровоград), Запорізького національного технічного університету (м. Запоріжжя), Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Буковинського державного медичного університету, Буковинської державної фінансової академії (м. Чернівці), Луцького національного технічного університету (м. Луцьк), Національного університету “Острозька академія” (м. Острог), Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Н.Гнатюка (м. Тернопіль), Донбаського державного технічного університету (м. Алчевськ), Дніпропетровського національного університету внутрішніх справ (м. Дніпропетровськ).

Ініціативу Національного студентського союзу також підтримали представники Дніпропетровської молодіжної ради при міському голові, ГК “Студентський захист”, Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, студентські мери Запоріжжя та Луцька, радник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Анатолій Ігнатович, президент Національного студентського союзу, аспірант Львівської політехніки, коментує ухвалену Постанову: “Окремі частини ухваленої Постанови взагалі не витримують жодної критики. Наприклад, усі високі чиновники направо і наліво говорять про розширення студентської мобільності: Президент у своєму щорічному зверненні до Верховної ради України називає членство у єдиному європейському освітньому просторі одним із найбільших досягнень України за роки незалежності, Міністр освіти ініціює розвиток внутрішньої мобільності, після чого Уряд пропонує брати плату за складання студентами іспитів та заліків при ліквідації академічної заборгованості, що виникла під час проведення основної сесії, а в разі їх переведення з одного вищого навчального закладу до іншого — академічної заборгованості, що виникла внаслідок відмінностей у навчальних. Очевидно, що таке рішення стане нездоланною стіною на шляху студентської мобільності, яка зараз є дуже мізерною. Вже не йтиметься про її розширення, що є необхідною складовою інтеграції України у Європейський освітній простір, чи досягнення показника у 20% мобільних студентів до 2020 року”.


На фото Міністр освіти та А.Ігнатович (фото з http://politeh.ridne.net/ )


Алла Дубровик, голова Братства спудеїв Національного університету “Острозька академія”, віце-президент Національного студентського союзу, також не поділяє нові ініціативи тих чиновників, які вирішили заробити на студентах і аспірантах: “Розробникам цієї Постанови радила би пожити на бюджет молодого науковця – стипендію аспіранта у 1000 грн. Її і так ледве вистачає щоб поїсти та заплатити за оренду житла, а тепер – доведеться витратити на надання послуг, пов’язаних із підготовкою до захисту та захистом дисертації і, напевно, просто померти від голоду з дипломом кандидата наук у руках. Хоча ні, диплом не видадуть, бо за його виготовлення також треба буде заплатити гроші”.

Окрім самого факту прийняття Постанови, студенти обурені тим, що органами державної влади з ними не було проведено жодних консультацій із цього питання.

Для довідки: Національний студентський союз (НСС) – незалежне та демократичне об’єднання, яке на добровільних засадах об’єднує органи самоврядування студентів і аспірантів, студентські громадські організації, студентські клуби та наукові товариства, що діють у вищих навчальних закладах України, а також окремих активних студентів з метою захисту прав та представництва інтересів української студентської громади на національному й міжнародному рівнях.

Постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. № 369 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”


Копія звернення:Увага!
Права на публікацію можуть належати особам, які не повідомлені про розміщення на нашому ресурсі.
Після перегляду статті залишайте свої коментарі.

Тут реклама

Інформація

" Гість " не можуть коментувати дану новину.

Правила порталу

Забороонено
  • Зовнішні посилання на сторонні ресурси
  • Імена з нецензурних висловів
  • Непристойні вислови
  • Флуд
  • Реєстрація декількох користувачів
За це можна отримати:
  • Блокування від 7 днів.
  • Видалення облікового запису.

Погода

Зараз на сайті:

Всього відвідувачів: 10

На сайті: 1
Гостей: 2

Список користувачів :
.

Список Роботів:
Rambler , Yandex , Yandex Blog , MSN , Yandex Something , Googlebot .

Статистика